15.5.2025 12:11 Oletko henkilö, jolla on innostunutta asennetta, kykyä luoda positiivista ilmapiiriä ympärilleen, hyvä organisointikyky, itseohjautuvuutta sekä hyvät vuorovaikutus- ja yhteistyötaidot. Tässä on loistava tilaisuus päästä tekemään merkityksellistä työtä erityisesti lasten ja nuorten hyvinvoinnin edistämiseksi toimivassa ja perinteikkäässä seurassa. Tehtävään voidaan sisällyttää myös vähän ohjaajatoimintaa.
Tikkurila-Seura eli tuttavallisemmin TikS on tyttöjen ja naisten koripalloiluun keskittyvä urheiluseura, joka tarjoaa jäsenilleen koripalloharrastuksen kerhotoiminnasta aina kilpakoripallosarjoihin saakka. Tavoitteena on taata tytöille ja naisille mahdollisuus laadukkaaseen, kannustavaan ja yhdenvertaiseen koripalloharrastukseen Itä-Vantaalla.
TikS on yli 400 harrastajan elinvoimainen yhteisö, joka kasvaa ja kehittyy vauhdilla. Seuran tavoitteena on ylläpitää ja kehittää laadukasta toimintaa vastaamaan yhä paremmin lasten, nuorten sekä aikuisten harraste- ja kilpailutoiminnan vaatimuksia. Seuralle on tärkeää tarjota jatkossakin matalankynnyksen harrastustoimintaa lähellä kotia kaikille koriksesta kiinnostuneille tytöille.
Haemme toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen oma-aloitteista Seurakoordinaattoria
Seurakoordinaattorin päätehtäviin kuuluu:
Lisäksi tehtäviin kuuluu:
Meillä menestyy henkilö, jolla on:
Katsomme eduksi:
Tarjoamme sinulle:
Kerro meille itsestäsi ja hae tehtävään lähettämällä vapaamuotoinen hakemuksesi ja CV:si palkkatoiveineen ke 28.5.2025 klo 16 mennessä sähköpostilla kirsi.tarvainen@tikkurilaseura.onmicrosoft.comotsikoksi Seurakoordinaattori. Haastattelut aloitetaan jo hakuaikana ja tehtävä täytetään sopivan henkilön löydyttyä. Työ alkaa 1.8.2025 tai sopimuksen mukaan.
Tehtävässä työaika on 37,5 h/viikko ja tehtävästä maksetaan palkkaa 2500 – 3000 eur/kk riippuen kokemuksestasi.
Lisätietoja:
Koripallojaoston puheenjohtaja
Kirsi Tarvainen
puh. 050 369 9849 (lisätietoja tehtävästä puhelimitse: to 15.5. klo 17-18, ma 19.5. klo 18-19, to 22.5. klo 17-18)
kirsi.tarvainen@tikkurilaseura.onmicrosoft.com
Valitun henkilön on ennen tehtävän vastaanottamista esitettävä pyydettäessä hyväksyttävä todistus lasten kanssa työskentelevien rikostaustan selvittämiseksi annetun lain (504/2002) mukainen ote rikosrekisteristä.
Tämä on seuran ilmoitus. Koripalloliitto tarjoaa jäsenseuroilleen mahdollisuuden ilmoittaa koripallotoimintaansa liittyvistä asioista Seura tiedottaa -uutisissa.
PuHu Junioreiden päävalmentajissa on paljon kokemusta ja osaamista myös alkavalla kaudella.
Naisten I divisioonassa pelaava Catz hakee uusia pelaajia kaudelle 2025-26 kaikille avoimissa treeneissä Lappeenrannan Urheilutalon palloiluhallissa.
ToPon alkavan kauden valmennustiimit ovat kevään aikana hiljaksiin rakentuneet ja useimpiin joukkueisiin on jo päävalmentajat sovittuna.
WB-Pantterit on Itä-Helsingissä toimiva koripalloseura, joka tarjoaa toimintaa 3- vuotiaiden skidikoriksesta lähtien aikuistasolle saakka. WB-Panttereiden edustusjoukkueet pelaavat naisissa I divisioona- ja miehissä I divisioona B- tasolla.
WB-Pantterit jatkaa vahvaa junioritoiminnan kehittämistä Itä-Helsingissä. Uusi toiminnanjohtaja on aloittanut seurassa 1.4.2025 alkaen.
Biddy Basket on saanut selvyyden tulevan kauden aikatauluista. Tämän vuoden leiritykseen suuresti vaikuttavana tekijänä on Susijengin EM-Kisat Tampereella sekä jatko-ottelut Latviassa. Sekä kovatasoiset turnaukset elokuussa Tampereella sekä Espoossa.
YMCA Tampere koripallo hakee päätoimista työntekijää määräaikaiseen työsuhteeseen. Tarjoamme monipuolisen työn, jossa on mahdollisuus kehittyä ja kasvaa.
Korihait järjestää tänäkin vuonna suositun katukoristurnauksen Uudenkaupungin Merefesteillä lauantaina 7. kesäkuuta! Tapahtuma pidetään Sorvakon katukoriskentällä osoitteessa Kullervontie 5, 23500 Uusikaupunki, klo 10:stä alkaen.
Perinteinen Jokelan katukoristurnaus on järjestetty jo vuodesta 1999.
Lahti Basketball Junioreiden naisten valtakunnallisen I divisioonan joukkueen päävalmentajaksi on kiinnitetty pelikaudelle 2025–2026 kokenut orimattilalaislähtöinen Jarkko Sallinen.