1.11.2023 09:33 LePy on Suur-Leppävaaran alueella Espoossa toimiva koripalloseura. Seura tarjoaa toimintaa pienten perhekoriksesta alkaen aina yli 65-vuotiaiden Ladies-joukkueeseen saakka. Meiltä löytyy varmasti sinullekin sopiva ryhmä harrastaa korista!

Kuva: LePy
LePy tarjoaa marraskuussa maksuttoman mahdollisuuden kokeilla korista. Voit harjoitella joukkueissa koko kuukauden ilman sitoutumista. Tarjous koskee niin lasten- ja nuorten ikäluokkajoukkueita, aikuisten harrasteryhmiä kuin Unified koripalloakin. Kaikista ikäluokista löytyy myös vasta-alkajille sopivat ryhmät.
Harjoitusajat ja yhteystiedot löydät täältä https://www.leppavaaranpyrinto.fi/joukkueet/ sekä ottamalla yhteyttä toimisto@lepy.fi
Tervetuloa mukaan Oranssiin perheeseen!
Tämä on seuran ilmoitus. Koripalloliitto tarjoaa jäsenseuroilleen mahdollisuuden ilmoittaa koripallotoimintaansa liittyvistä asioista Seura tiedottaa -uutisissa.
Hyvinkään Ponteva on järjestänyt Katukoristurnauksen jo 33 kertaa ja tuonut yhteen koripallon ystävät, kilpailijat ja katsojat, jotka rakastavat vauhtia, jännitystä ja yhteisöllisyyttä!
Tapiolan Hongan valmentajatilanne kaudelle 2026-2027 on hienolla mallilla. Suurimmassa osassa joukkueita päävalmentajat ovat jo selvillä. Päävalmentajien joukossa on tuttuja nimiä ja uudempia tuttavuuksia. Hongan valmennuksessa on jälleen huikeaa osaamista!
LePy järjestää perinteisen Pikkusudet-turnauksen 2019- ja 2020-ikäluokan tytöille ja pojille. Turnaus pelataan lauantaina 23.5.2026 Leppävaaran liikuntahallilla. Tapahtuma on osallistujille maksuton.
WB-Pantterit on Itä-Helsingissä toimiva koripalloseura, joka tarjoaa toimintaa kolme vuotiaiden skidikoriksesta lähtien aikuistasolle saakka. Tulevalle kaudelle haemme lasten valmennukseen henkilöä vastaamaan alle kouluikäisten toiminnasta. Lisäksi mataliin koreihin pelaavien joukkueiden valmennustiimeihin etsitään vahvistusta.
Helsingissä Haagan alueella toimiva koripalloseura Sykki ry etsii kaudelle 2026-2027 valmentajia ja ohjaajia perhekorikseen, koriskouluihin ja lasten joukkueisiin.
Suosittu ja odotettu junioreiden Honka 3×3 -turnaus pelataan jälleen toukokuussa Honkahallilla. Tänä vuonna sarjoja on 2012-2015 syntyneille junioreille.
LePy järjestää kesän hauskimman leirin 2012–2020 syntyneille tytöille ja pojille. Leirille ovat tervetulleita sekä aloittajat että jo korista harrastavat lapset ja nuoret.
Ilmoittaudu mukaan kevään Sima Basket turnaukseen viimeistään 3.4!
Tikkurila-Seura täydentää valmennustiimiään ja hakee päävalmentajaa tuleville kausille nuorten kilpajoukkueisiin.
Tikkurila-Seura järjesti yhteistyössä Rekolan urheilijoiden kanssa vauhdikkaan korispäivän lähialueen pienille koululaisille torstaina 22.tammikuuta.