9.1.2017 Espoo Unitedissa pelaava Dionne Pounds ylitti vasta seitsemäntenä pelaajana kautta aikain Naisten Korisliigassa 600 syötön rajan.

Dionne Pounds on pelannut 256 Naisten Korisliigan runkosarjan ottelua ja hänen syöttökeskiarvonsa on 2,4. Kuva: Francois Perthuis
Pounds pelaa pääsarjatasolla 11. kauttaan ja on jakanut runkosarjan otteluissa yhteensä 604 syöttöä. 32-vuotias Pounds on pelannut 256 runkosarjan ottelua ja hänen syöttökeskiarvonsa on 2,4. Yhden ottelun ennätys hänellä on yhdeksän syöttöä.
Kahdesti Naisten Korisliigan vuoden pelaajaksi valittu Pounds on pelannut 65 naisten maaottelua ja antanut niissä yhteensä 107 koriin johtanutta syöttöä.
Naisten Korisliigassa pelattiin itsenäisyyspäivänä kaksi ottelua. Sarjan kärkitaistelu tasoittui entisestään, kun ViVe ja EBT nappasivat sarjapisteet.
Naisten Korisliigassa pelattiin perjantaina yksi ottelu. Siinä Tampereen Pyrintö haki vieraspisteet HBA-Märskyltä 76-69.
Kaudella 2025–2026 naisten Korisliigan kuukauden parhaat luvut tarjoaa Suomen johtava talous- ja palkkahallintoalan asiantuntijaorganisaatio Rantalainen. Marraskuun parhaaksi on valittu Tampereen Pyrinnön Annika Aarrejoki.
Naisten Korisliiga jatkui lauantaina kolmella ottelulla. Voittoihin ylsivät ViVe, Pyrintö sekä HBA-Märsky.
Naisten Korisliiga jatkui neljällä ottelulla. Illan voittajia olivat PeKa, ToPo, EBT ja ViVe.
Linda-Lotta Lehtoranta, 34, on tehnyt sopimuksen Bulgarian hallitsevan mestarin BC Montana 2003:n kanssa.
Naisten Korisliigan lokakuun kuukauden pelaajan Nicole Ogunin syksyyn on mahtunut paljon. Hän debytoi Susiladiesin paidassa, ja lisäksi ensi kauden pelipaikka on tiedossa.
Sunnuntain ainoassa ottelussa HBA-Märsky haki vieraspisteet Kouvottarien kustannuksella. Ottelu päättyi vieraiden hyväksi 81-58.
Päivän ainoassa Naisten Korisliigan ottelussa Vimpelin Veto otti kotikentällään voiton ToPo:sta. Ottelu päättyi Vedon hyväksi 79-61.
Naisten Korisliiga palasi maajoukkuetauolta kahdella ottelulla. Molemmissa otteluissa nähtiin vierasvoitot, kun Pyrintö ja EBT kartuttivat pistetilejään.