11.4.2025 09:32 YMCA Tampere koripallon järjestämä junioreiden Stadium Tournament pelataan Tampereella 13.-14.9.2025

Stadium Tournament pelataan 13.-14.9.2025.

Turnauksen sarjat: U10-U19
U10-sarjat pelataan yksipäiväisenä turnauksena lauantaina 13.9.2025 sekä sunnuntaina 14.9.2025. Muut sarjat pelataan kaksipäiväisenä la-su.
Ilmoittautuminen turnaukseen alkaa ti 15.4. klo 9.00.
Ilmoita joukkueesi mukaan syksyn hauskimpaan tapahtumaan!
Lisätietoja ja ilmoittautuminen: https://stadiumtournament.torneopal.fi
Tämä on seuran ilmoitus. Koripalloliitto tarjoaa jäsenseuroilleen mahdollisuuden ilmoittaa koripallotoimintaansa liittyvistä asioista Seura tiedottaa -uutisissa.
Kempele Wild Duckz hakee koripallojunioreiden päävalmentajaa kehittämään juniorikoripallon urheilullista laatua ja rakentamaan toimintaa pitkäjänteisesti kasvavassa ja monipuolisessa seurassa.
Haluaisitko oppia koriksesta uutta, saada taitoihisi vankistusta tai viettää aktiivisen viikonlopun koriksen parissa? Leiri on suunnattu kaiken tasoisille naispelaajille ja -harrastajille.
Vaasan Salama on juniorijäsenmäärältään Pohjanmaan suurin koripalloseura. Jäsenmäärä on kasvanut viime vuosina merkittävästi ja tulevien koripallokausien tavoite on entisestään kehittää toimintaa.
Kesäinen katukorisvaltaa Rauman! Hook Street Basket pelataan 4.7.2026 Otanlahden ulkokentillä, ja ilmoittautuminen turnaukseen on nyt käynnissä.
Kempower Easter Tournament järjestetään Lahdessa tulevana pääsiäisenä 3.-5.4.2026. Suomen kansainvälisimpään koripalloturnaukseen on ilmoittautunut jo 250 joukkuetta Suomesta ja ulkomailta ja vihellettäviä pelejä löytyy rutkasti!
Naisten joukkueesta on muodostunut olennainen osa LePyn oranssia perhettä. LePyn naisten peleissä vallitsee aina huipputunnelma; yleisö elää vahvasti mukana, ja ottelutapahtumissa näkyy seuran todellinen taika – tiivis ja lämminhenkinen yhteisö, jota kutsutaan oranssiksi perheeksi.
Hiihtoloman korisjunnujen taitoleiri järjestetään totuttuun tapaan Kisakalliossa 16.-18.2.2026. Leiri on tarkoitettu kaikille innokkaille ja kehittymishaluisille 2012-2015 -syntyneille junioripelaajille, tytöille ja pojille.
Helsinki Basketball Festival -turnaukseen on ilmoittautunut joukkueita ympäri Eurooppaa. Turnauksessa on vielä paikkoja vapaana. Tule haastamaan kansainvälistä tasoa!
Tapiolan Hongan pitkäaikainen juniorivalmentaja Olivia Eklund, 29, siirtyy valmentamaan sveitsiläiseen koripalloseura Swiss Centraliin sekä yhteistyössä Kriens Basketballiin. Tämän lisäksi Eklund on myös solminut sopimuksen sveitsiläisen ProBasketin kanssa.
Kevään kuumin koristurnaus pelataan jälleen toukokuussa Jyväskylässä. Turnauksessa vielä pari paikkaa vapaana. Ilmoita joukkueesi mukaan nyt!