ToPoLa hakee valmentajia

26.5.2023 11:48 Touhun Pojat Lauttasaari ToPoLa on vuonna 1978 perustettu koripalloseura Helsingin Lauttasaaressa. Haemme valmentajia vielä muutamaan ikäryhmäjoukkueeseen.

Seura on ollut viime vuodet voimakkaassa kasvussa, muun muassa junioripelaajien lisenssimäärä on kasvanut 60 % viimeisen 5 vuoden aikana. Tällä hetkellä ToPoLassa on yli 30 joukkuetta, noin 50 valmentajaa ja jäseniä lähes 700.

Kasvun takana on ollut hyvää tekemistä, voimakkaasti kasvussa olleet Lauttasaaren ja lähialueiden asukasmäärät, sekä parantuneet olosuhteet. Muutama vuosi sitten valmistunut Lauttasaaren yhteiskoulun uusi halli yhdessä edelleen käytössä olevan vanhan salin kanssa on tehnyt LYK:stä ToPoLan toiminnan keskipisteen ja ”kodin”. LYK:n yläasteella toimii myös Suomen Olympiakomitean Urhean hyväksymä koripalloluokka, jonka lajiharjoittelua organisoi ToPoLa. Lauttasaareen pääsee kätevästi autolla, pyörällä ja julkisilla kulkuneuvoilla niin keskustan kuin lännenkin suunnalta.

Seuran pelaajamäärän kasvaessa haemme vielä muutamaan ikäryhmäjoukkueeseen valmentajia. Valmentajilta toivomme lajituntemusta ja -osaamista. Aiempi pelaajatausta tai valmennuskokemus katsotaan eduksi. Myös pedagoginen ja/tai liikunnan alan kokemus ja koulutus on plussaa. Rohkaisemme ja tuemme aktiivisesti valmentajiemme edelleen kouluttautumista, esimerkiksi liiton valmentajakoulutuksissa, seminaareissa ja verkostoissa.

Ota yhteyttä
Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi sähköpostitse osoitteeseen riku.laanti@topola.fi
Voit kysyä lisätietoja Rikulta myös puhelimitse numerosta 041-544 4544.

 
23.1.2024 15:41 Seura tiedottaa

Porvoon Tarmo hakee juniorivalmentajaa

Porvoon Tarmo hakee innokasta ja osaavaa valmentajaa. Tule mukaan kehittämään juniorikoripalloa Porvoossa.

7.8.2023 10:36 Seura tiedottaa

Helsingin NMKY:n päävalmentajat kaudelle 2023-2024

Päävalmentajat vastaavat joukkueen valmentamisesta yhdessä valmennustiiminsä kanssa. Ylpeänä seura julkaisee kauden päävalmentajat, joista löytyy pitkän linjan valmennuskokemusta sekä osaavia, motivoituneita nuoria valmentajia hyvässä suhteessa!

19.7.2023 10:03 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Porvoon Tarmoon

Seura hakee päätoimista valmentajaa seuran eri ikäisille junioreille.

19.6.2023 19:12 Seura tiedottaa

Valmentajaksi Sykkiin?

Seuramme nuorimpien joukkueissa on vielä muutama valmentajapaikka avoinna.

30.5.2023 14:17 Seura tiedottaa

ToPon valmentajat 23-24

ToPon tulevan kauden valmennustiimit alkavat muotoutumaan.

24.5.2023 15:35 Seura tiedottaa

Tapiolan Hongan päävalmentajat 2023-2024

Tapiolan Hongan tulevan pelikauden päävalmentajat on nimetty. Eri ikäluokkien päävalmentajien nimet ovat alla olevassa listassa. Hongan joukkueiden valmennuksesta vastaavat pääosin tutut nimet, mutta valmennusvastuissa on jonkun verran muutoksia edelliskauteen verrattuna.

19.5.2023 06:49 Seura tiedottaa

MaSu-Basketin valmentajat kaudelle 2023-24

Seuran tulevan kauden valmentajat on valittu. Jokaisen ikäluokan päävalmentajat ovat erittäin kokeneita valmennuksen ammattilaisia. Valmennustiimit koostuvat aikuisista koulutetuista valmentajista. Toiminta joka ikäluokassa pyörii koko kesän.

17.5.2023 08:13 Seura tiedottaa

LePyn päävalmentajat 2023-2024

LePyn päävalmentajat tulevalle kaudelle on nimetty. Päävalmentajien lisäksi valmennustiimeihin kuuluu vanhempivalmentajia ja juniorivalmentajia. Staffeja täydennetään kesän aikana.

26.4.2023 14:30 Seura tiedottaa

Hyvinkään Ponteva hakee valmentajia vahvistamaan junioripolkuaan

HyPo hakee koripallovalmentajia vahvistamaan vanhimpien juniorijoukkueiden valmennustiimejä, osaksi aina edustusjoukkueiden apuvalmentajiksi asti. Juniorijoukkueet kilpailevat paikoista valtakunnan sarjoissa.

6.4.2023 09:36 Seura tiedottaa

Valmentajaksi PuHu Junioreihin?

Haemme lasten ja nuorten valmennuksesta kiinnostuneita motivoituneita valmentajia kasvavaan joukkoomme. PuHu Juniorit saavutti tällä kaudella ensimmäistä kertaa historiassaan 700 lisenssipelaajan rajan ja on yksi Suomen suurimmista seuroista. Arvostamme valmentajissamme sitoutumista, korkeaa motivaatiota auttaa pelaajia saavuttamaan tavoitteensa sekä halua kehittyä ja oppia uutta valmentajana.

Näytä lisää vastaavia