22.1.2004 Pyrbasketin Ville Selmgren pelasi keskiviikkona Uudessakaupungissa 300. SM-Koriksen runkosarjapelinsä. Keskiviikon SM-kierroksella nähtiin myös toinen tasalukuylitys, kun Pussihukkien Kimi Klingberg pelasi 200. SM-ottelunsa.
Ville Selmgren esiintyi ensimmäisen kerran pääsarjatasolla 10.10.1993 ottelussa Honka-Namika Lahti. Hän on tehnyt uransa aikana runkosarjan otteluissa yhteensä 2.023 pistettä (keskiarvo 6,7) ja yhden ottelun ennätys on tällä kaudella heitetty 25 pistettä. Oulun NMKY:n kasvatti Selmgren on edustanut SM-Koriksessa Lahtea, Forssan Alkua ja Pyrbasketia.
Pussihukkien Kimi Klingberg sai Äänekoskella täyteen siis 200 SM-Koriksen runkosarjapeliä, joissa hän on tehnyt 2.133 pistettä (keskiarvo 10,7). Yhden ottelun piste-ennätys hänellä on 31. Klingbergin ensimmäinen mestaruussarjapeli oli 15.10.1995 pelattu Pantterit-HNMKY. SM-Koriksessa HNMKY:tä ja PuHu:a edustanut takamies on urallaan pelannut myös kahdeksan miesten ja 20 nuorten maaottelua.
Kauhajoen Karhubasket on solminut kahden vuoden pelaajasopimuksen 23-vuotiaan Hugo Bomanin kanssa. Kaksimetrinen takapelaaja siirtyy Kauhajoelle Nokialta, jossa Raholan Pyrkivän kasvatti pelasi kuuden kauden ajan Korisliigaa.
Uudenkaupungin Korihaiden tuorein kiinnitys tulevan kauden Korisliiga-joukkueeseen on yhdysvaltalainen Brian Goracke. Vuoden sopimuksen tehnyt 22-vuotias laituri aloittaa syksyllä ensimmäisen kautensa Euroopassa valmistuttuaan keväällä Montana Staten yliopistosta.
Uudenkaupungin Korihait on tehnyt kahden vuoden mittaisen pelaajasopimuksen takamies Leo Eklundin kanssa. 19-vuotias Eklund siirtyy kasvattajaseurastaan Helsingin NMKY:stä ensimmäistä kertaa Korisliiga-ympyröihin.
Honkalaiskasvatti Lauri Kallio, 22, nähdään Tapiolan Hongan Korisliiga-joukkueen vahvuudessa myös kaudella 2025-26.
Emil Uotila, 25, jatkaa Tapiolan Hongan Korisliiga-joukkueessa kaudella 2025-26.
Kauhajoki arvottiin kolmanteen karsintaturnaukseen, jossa se kohtaa avauskierroksella liettualaisen Uniclub Bet Juventus Utenan.
Kauhajoki on solminut vuoden jatkosopimuksen Eemi Luukkosen kanssa. Luukkonen on pelannut Kauhajoella kaksi edellistä kautta.
Korisliigan kaksinkertainen mestari Helsinki Seagulls onnistui hankkimaan uuden omistajakaartin kesäkuun aikana. Uuden taustayhtiön taustalla on kokeneita kotimaisia yritysmaailman vaikuttajia useammalta toimialalta.
Marttisen sopimus on muotoa 1+1. Lapualle Marttinen siirtyy Kobrista KTP-Basketista, jossa hän pelasi kaksi edellistä kautta.
196-senttinen takamies on pelannut aiemmin Korisliigaa Lapuan Kobrien ja Helsinki Seagullsin paidassa sekä I divisioona A:ta Helsinki Basketball Academyn (HBA) ja Helsingin NMKY:n riveissä.